Hediye Seçme Yöntemleri ve Hediye Tavsiyeleri


Hayatımızda sevdiğimiz ve değer verdiğimiz insanlar olduğu sürece mutluluğu uzakta aramamak gerektiğini düşünmekteyim. Hele onlarla paylaşılan anlar dahada kıymetlidir. Acılar, sevinçler hep bir arada olduğu sürece anlamlanır. Bİr de özel günler.. O insanlarla aramızdaki bağların ilk kurulduğu günler veya doğum günleri. Beraber kutlandıkça, hatırlandıkça anlamına anlam katan değerli günler. Bu günlerde hatırlanmak beraber olmak bağları daha da kuvvetlendirir. Bu günlerde sevdiklere yapılan süprizler, alınan hediyeler mutluluğumuza mutluluk katar tabiri caizse. Lakin en büyük sorun şudur ki bizim için o kadar değerli olan bir kişiye değeri kadar hediye almaya maddi gücümüz yetmez.
Çünkü bizde değeri o kadar üsttür ki maddiyatla karşılanmaz. Ancak alınan hediyeler bu değeri bi nebze olsun karşı tarafa aktarma görevi üstlenir. Bu yüzden para verip alınarak verilen bir hediyedense üzerinde maddiyatınızın yanı sıra emeğinizin olduğu hediyeler daha anlamlıdır diye düşünmekteyim. Kendi tarafımdan baktığım zaman üzerinde emek harcanan hediyeler beni daha değerli hissettirmektedir.
Çünkü benim için bir zaman ayırmış düşünmüş ve o hediye için uğraşmış. Keza kendim için ne istiyorsam karşı tarafada aynısını hatta daha güzelini yapmayı çok severim. burada sizlere kendimin benim için çok değerli olan bir arkadaşa yaptığım sizin içinde fikir oluşturacağını düşündüğüm bir hediyeden ve yapımından bahsedeceğim. Bendeki değerini tam olarak yansıtmasa da ona verdiğim değeri ve sevgiyi bir nebze olsa yansıttığını düşündüğüm onun bunu anladığını bildiğim bir hediye. Anladığını ise hediyeme olan saygısından ve kullanmasından anladım diyebilirim. Kendi el emeğimle bir çerçeve yaptım. Ama diğerlerinden birazcık daha farklı. Öncelikle taslak olarak kafamda oluşturdum ve oluşturduğum taslak için adım adım ilerledim. Öncelikle çercevemin kalp şeklinde olmasını istedim. Azıcık şekilli bir kalpti. Arkadaşım rica ile çizim programında kalbin çizimini gerçekleştirdim.
Çünkü almayı düşündüğüm malzeme kalındı ve falçata yada makas yardımıyla kesmem zor olacağı için lazer ile kesimini yaptırdım. Lazer ile kesim bilgisayar kontrollü olduğu için bilgisayar üzerinde çizime ihtiyaç vardı. Bende bu yüzden arkdaşıma çizim gerçekleştirmiş oldum. Ardın çizimim ile birlikte aldığım malzemenin lazer kesimini yaptırdım. Aldığım iki adet kalın tahtanın ikisinide istediğim kalp şeklinde kestirdim. Birini kenara alırken diğerinin içine büyüklü küçüklü 5-6 adet daha kalp çizdirdim. Çıkan parçaları da alarak diğer malzemeleri tamamladım. Kalbimin kırmızı olmasını istediğim için çok hoş bir kırmızı renkli boya ve uygun bir fırça aldım. Ardından beraber olduğumuz en güzel resimlerimizi kuşe kağığıda çıkartırdım. Yaklaşık bir 10 adet resim çıkarttırdım. Öncelikle bütün parçaları kırmızı ile iki kat boyadım. İyice kuruduktan içinde büyüklü küçüklü kalp şeklinde boşluklar olan resimlerin bu boşluklardan gözükmesini sağlayarak yapıştırdım. Ardından iki büyük kaplerin birleştirilmesini sağladım.
Ancak duvara asabilmesi için aralarına kırmızı bir kurdaleden asacak ayarladım. Yapışma işlemininde kurumasının ardından ona olan tüm güzel duygularımı ve bendeki değerini anlatan güzel mektubumu çercevenin arkasına siyah kalem yardımı ile yazdım. Artan parçalarıda boyamıştım. Onların üzerinede resim yapıştırarak onuda yanında hediye poşetinin içinde verdim. Boyarken keserken, mektubunuzu yazarken her an onu düşündüğünüz ve onun için çabaladığınız mükemmel bir hediyeydi benim için. Sevdikleriniz için sizde uğraşın. Ufakta olsa bir fikir olması ümidiyle.