İstanbul Bilişim'in Kaç Kişiyi Dolandırdığı Ortaya Çıktı

 
Geçtiğimiz günlerde müşterilerin şikayetleri üzerine gündem konusu olan İstanbul Bilişimin yaptığı vurgunun boyutları tamamıyla belli oldu.Geçtiğimiz günlerde yaşanan sorunların ardından konkordato ilan eden İstanbul Bilişim‘in yaptığı vurgunun detayları tamamıyla ortaya çıktı. Uzun bir süredir binlerce müşterinin şirketi şikayet etmesi ve memnun olmayan tüketici sayısının hızla artması, dikkatleri şirketin üzerine toplamıştı. Teknolojik ürün satışları yapan İstanbul Bilişim isimli şirketin, binlerce kullanıcının satın aldığı ürünleri göndermediği gibi, bir de göndermediği ürünlerin parasını iade etmediği ortaya çıktı.
Hali hazırda hem ürünü, hem de para iadesini alamadığından şikayetçi olan binlerce kullanıcı bulunurken, şirketin bu olaylarından haberdar olmayan kullanıcılar da yeni yeni mağdur olmaya başlamıştı. Öyle ki mahkeme kararıyla İstanbul Bilişimin online alışveriş sitesinin kapanmasının hemen ardından, başka isimle yeni bir site kurulmuş ve satışlar sürdürülmeye devam etmişti.Şimdi ise binlerce kişinin dolandırılmasına konu olan bu vurgunun detayları ortaya çıktı. Ortaya çıkan bilgilere göre İstanbul Bilişimden 50 bin kişi mağdur oldu. Bu kişilerin geneli İstanbul Bilişim’den aldığı ürünleri teslim alamadı ve bununla birlikte ücret iadesi de alamadı. 50 bin kişiden toplanan toplam para ise dudak uçuklatacak miktarda. Açıklamalara göre 50 bin’den fazla kişiyi mağdur eden İstanbul Bilişim, toplamda 150 milyon TL’de fazla para toplamış.

Şikayetlerin artması üzerine Shiftdelete.net sitesinin kurucusu Hakkı Alkan görüşmüş ve problemin ne olduğunu şirkete sahiplerinin açıklamalarını istemişti. Şirketin yönetici pozisyonundaki kişi gerekli açıklamaları yapamıştı.Belli bir süre sonrada video yayından kaldırıldı.
İstanbul Bilişimin bu olaylardan sonra piyasada barınması mümkün değil.