Google Adaletsizliği

Merhaba size başımdan geçen bir olayı anlatmak istiyorum. Bu siteyi ilk kurduğumda ögrenciydim ve öğrencilerin bitirme projelerini yapmak için kurmuştum. Web sitesi ilk kurduğumda fazlaca SEO üzerine çalışıp web sitesini ilk sayfada çıkmasını sağlamıştım.Bilgisayar mühendisliğini bitirdikten sonra daha kurumsal firmada çalıştığım için aynı zamanda YÖK'ün dava açmasını duyurmasından sonra öğrenci projesi yapmayı bıraktım bunun ardından web sitesi her geçen gün daha arka sayfalarda  görünmeye başladı. Mobil uygulama geliştirmeye yönelmiş Android ve IOS uygulama geliştirmeye başlamıştım.İlk geliştirdiğim uygulamalar berbat ötesiydi. Her geçen gün kendimi geliştirerek daha iyi mobil uygulamalar yazmaya başlamıştım.

Yeni teknolojileri ve mimarileri mobil uygulamalarda kullanmaya başlamıştım. Yaptığım bütün güzel uygulamaları Play Store ve App Store da yayınlıyorumdu.Uygulamalara ne kadar çok önem versemde hiç bir şekilde mobil uygulamalarım tutmuyordu. Uygulamaların daha fazla indirilmesine yönelik araştırma yapıp projelerimde uyguluyordum. Uygulamalarımdaki indirme sayıları her. geçen gün artmaya başlamıştı.Tam olarak geliştirdiğim uygulamalardan maddi olarak geçinme seviyesine gelmiştimki bir anda play store hesabım kapandı. Bunun üzerine google tarafıyla iletişime geçtim ve sebebini öğrenemeye çalıştım.Google bir yanlışlık yapıldığını ve tekrardan hesabımın aktif olacağını iletmişti. Hesabım aktif olmasına rağmen indirme sayılarımda düşme olmaya başlamıştı. Bunun üzerine kullanıcı çekmek için ücretli uygulamalarımı ücretsiz olarak dağıtmaya başladım.Bu yöntem ile tekrardan indirme sayılarım artmış ve akabinde gelirimde artmaya başlamıştı.Bu durum bir sene kadar sürdü bir senenin ardından hesabım tekrardan kapatılmıştı. Google ile iletişime geçtim ve sebebini sorduğumda sebebini iletemeyeceklerini söylediler. Toplamda 30 uygulama çöp olmuştu ve hesabım tekrar açılmayacaktı.Başka bir hesap açmam yasaklandı... 

Sadece bu durum Play Store için geçerli değil aynı durum App Store içinde geçerlidir.Bir keresinde 5 ay boyunca uğraştığım uygulamayı ödeme sisteminde apple pay olmadığı için kabul edilmedi.

İşin özeti al birini vur ötekine.... Bu yazıyı yazma sebebim ise yeni aldığım klavyeyi denemek istememdi:)