Google'ın Twitter hesabı 'hack'lendi

Google'ın Twitter’daki G Suite hesabı dolandırıcıların hedefi oldu. Hesabı ele geçiren dolandırıcılar “1 Bitcoin verin, 2 Bitcoin’lik geri ödeme alın” paylaşımını yaptı.

Google’ın resmi twitter hesabı hacker’ların kurbanı oldu. Google’ın işletmelere yönelik servislerinin sunulduğu G Suite’ın resmi Twitter hesabını bir süreliğine ele geçiren saldırganlar, hesap üzerinden kripto para dolandırıcılığı yapmak için bir paylaşımda da bulundu.Google'ın 10 bin Bitcoin dağıttığını ve bu Bitcoin’lerle G Suite üzerinden alınan hizmetlerin ödemelerinin yapılabileceği ifadesi paylaşıldı.
Siber dolandırıcıların paylaştığı tweet’te kullanıcıların Bitcoin gönderebileceği bir adrese de verildi.Adres doğrulama işlemi için 0.1 Bitcoin ödeme talep eden dolandırıcılar, paylaştıkları mesajda 1 Bitcoin veya üzerinde gönderenlere G Suite’te kullanabilecekleri yüzde 200 oranında geri ödeme yapacakları vaadinde bulundu.
Google’ın, G Suite’in Twitter tarafından onaylanmış (mavi tikli) olan hesabından yapılan bu paylaşımı kısa süre içinde fark edip silmesine karşın, dolandırıcıların bu mesajının 800 binden fazla Twitter kullanıcısına eriştiği tahmin ediliyor.Yaşanan sorun sadece Google’ın değil Twitter’daki mavi rozetli onaylanmış hesapların da güvenliğini sorgulanmasına yol açtı.

Yorum Gönder

0 Yorumlar