Root’suz Android Kayıtlı WiFi Şifresi Nasıl Öğrenilir?

Android telefonlarda WiFi şifresi öğrenmek için çoğu zaman root gerektiren işlemlerin yapılması gerekirken root atmadan Android telefonlarda kayıtlı olan wifi şifresini öğrenmek içinde kullanılabilecek yöntemler bulunuyor.Akıllı Telefonlar Bağlandıkları WiFi Şifreleri KaydederAndroid işletim sistemine bağlı olan akıllı telefonlar düzenli olarak bağlandıkları WiFi internetlerin şifrelerini hafızalarına almaktadır. Bunun nedeni kullanıcıları aynı hatta sonraki bağlantılar için son derece uzun olan bağlantı adı ve şifrelerini tekrar tekrar yazmak zorunda bırakmamak ve onlara kolaylık sağlamak. Gerek kullanmış olduğunuz cihazı değiştirmek gerekse de aynı şifreyi bir başka cihazda kullanmak için bu şifreyi görüntüleme ihtiyacı duyulabiliyor.WiFi Şifresi Nasıl Görüntülenir?Root atmadan WiFi şifresini görüntülemek için kullanabileceğiniz farklı yöntemler bulunmakla beraber bunlar arasında en kolayı hiç tartışmasız uygulama indirmektir. Bunun için kullanılan en popüler uygulama WiFi Key Recovery olarak öne çıkarken uygulamayı indirip açtıktan sonra ekranda yer alan yönergeleri izlemeniz yeterli oluyor. Bunun haricinde aşağıdaki yöntemi deneyerek wifi şifresini öğrenebilirsiniz.
  • Telefonunuzda geliştirici seçenekleri aktif hale getirin.
  • Ayarlara girin geliştirici seçenekleri tercih ederek Android / USB hata ayıklama bölümünü açın.
  • ADB sürücüleri indirin ve ardından yükleyin.
  • Platform araçlarını da aynı şekilde indirerek yükleyin.
  • Bunları yüklediğiniz klasörü açarak “komut penceresi aç” butonunu tıklayın.
  • Ardından telefonunuzu bilgisayara bağlayın ve “adb pull /data/misc/wifi/wpa_supplicant.conf c:/wpa_supplicant.conf” komutunu yazın.
  • Komutu vermenizin ardından telefonunuzda yer alan dosyaları bilgisayarınızın C sürücüsüne taşımış oluyorsunuz.
  • Notepad uygulamasını açarak telefonunuzda şimdiye kadar bağlanmış olduğunuz tüm wife bağlantılarının şifrelerini görüntüleyebilirsiniz

Yorum Gönder

0 Yorumlar