Web sitesi oluşturmak için en iyi 10 açık kaynak CMS

Web geliştiriciler için doğru içerik yönetim sistemini (CMS) seçmek, başta verimlilik ve arama motoru optimizasyonu olmak üzere, birçok açıdan önemlidir. Artık sitelerinizde kullanabileceğiniz açık kaynak kodlu birçok CMS mevcut. Her birinin sunduğu özellikler ve arayüzler birbirinden farklı. Bu listede bu sistemlerden 10 tanesini bulacaksınız.


Son yıllarda web site geliştiricileri tarafından İçerik Yönetim Sistemleri (CMS) yükselişte ve hızla büyüyor. Açık kaynak toplulukları ve büyük teknoloji şirketleri tarafından geliştirilen CMS, geliştiriciler tarafından giderek daha fazla kullanılmaktadır. Web ajansları ve IT şirketleri üretkenliği artırmak ve karmaşık web siteleri geliştirme sürecini basitleştirmek için bu sistemleri kullanmaktadır.
Ayrıca, ekibinizle etkili bir şekilde işbirliği yapmak, yardımcı ve uzantıları kullanmak ve müşterinize, halihazırda hazır olan gelişmiş bir yönetim arayüzüne erişime izni vermenin bir yoludur.
Ancak, içerik yönetim sistemlerinin bu mükemmel ortamında ücretsiz, açık kaynak, ücretli, veritabanları olan veya olmayan, az ya da çok özellikli çoklu çözümler var... ve bazen sizin için web sitenin blog, e-ticaret vb. kategoride doğru aracı bulmak ve seçmek zor olabilir. Bu liste, Açık kaynaklı çözümlere odaklanarak oluşturuldu, aksi halde çok daha fazla seçenek olurdu.İşte son derece güçlü ve günümüzde çokça kullanılan on tane içerik yönetim sistemi.

WordPress

Freemium Açık Kaynak - Mac Windows Linux Web Android - Web Sitesi
İçerik yönetim sistemlerini düşündüğünüzde, WordPress akılda kalan ilk sistemdir. WordPress, dünyadaki tüm web sitelerinin %30'undan fazlasında kullanılıyor olmasının yanı sıra çok kullanıcı dostu ve geniş bir topluluğa ve temalar gibi ücretsiz ve ücretli kaynaklara sahiptir.
WordPress, WooCommerce ile birlikte bir e-ticaret platformu olarak da kullanılabilir.


Joomla

Ücretsiz Açık Kaynaklı - Kendiliğinden Barındırılan PHP - Web Sitesi
Joomla, en azından kodlama açısından biraz zorluk çekenler içindir. Birçok yoldan, Joomla, orta ve büyük ölçekli siteler için düşünülmüştür. Joomla'nın kod tabanı WordPress'den çok daha sofistike, ancak daha fazla ölçeklenebilirlik ve daha fazla arka uç entegrasyonu sağlar.
Ne tür işler yaparsanız yapın, potansiyel müşterilerle iyi bir izlenim yaratmak için web sitenizi uygun bir şekilde muhafaza etmeniz gerekiyor. Küçük işletmeler Joomla'yı ihtiyaçları için en iyi seçenek olarak görüyorlar. Bu açık kaynaklı platform kolayca özelleştirilebilir ve işlenir. Joomla için pek çok tema ve uzantı bulunmaktadır.


Drupal

Ücretsiz Açık Kaynak - Mac Windows Linux Web Android - Web Sitesi
Drupal, içerik yönetimi sisteminin mimarisine daha da derinleşiyor ve profesyonel kodlama standartlarının geniş çapta benimsenmesi nedeniyle bir çok mühendis ve geliştirici türü web yöneticisi, birincil içerik yönetimi platformu olarak Drupal'ı tercih etmektedir.Drupal, sitenizi yepyeni bir seviyeye getirmek için 30.000'den fazla genişletilebilir modülün yanı sıra, her zaman inşa etmek istediğiniz sitenin oluşturulmasına yardımcı olacak 2.500'den fazla bireysel ve benzersiz temalar sunmaktadır. Günlük forum tartışmalarına binlerce üye katılıyor, yani Drupal'a destek bulmak gerçekten sorun değil, aksine gerçekten yardıma mı ihtiyacınız olduğunda topluluk forumlarını ziyaret etmek zorunda kalmadan sorununuzu çözebilecek kaynaklar vardır.


MODx

Ücretsiz Açık Kaynaklı - Kendiliğinden Barındırılan PHP - Web Sitesi
MODX, 2005 yılında Ryan Thrash, Raymond Irving ve Jason Coward tarafından ilk kez piyasaya sürülen bir içerik yönetim sistemidir.
Onlar tasarım özgürlüğü sunmak ve diğer CMS'lerin izin vermediğini düşündükleri sağlam güvenliği sağlamak için bu sistemi oluşturdular.
Web siteniz işiniz için kritikse, MODX güç ve yaratıcılık özgürlüğü sunar. Tasarımcılar için özgürlük, teknik olmayan içerik yazarlarına ve sitenize özgürlük, işinizle büyümek ve değişim.Web uzmanları, neredeyse her türlü gereksinime veya ölçeğe uyacak şekilde özelleştirilebilir bir çekirdek alırlar. MODX bugünün ihtiyaçlarınızı ve yarınınızı karşılar.


ProcessWire

Ücretsiz Açık Kaynaklı - Mac Windows Linux - Web Kendiliğinden Barındırılan - Web Sitesi
ProcessWire, Mozilla Public License sürüm 2.0 (MPL) ve MIT Lisansı altında dağıtılan bir içerik yönetim sistemi (CMS) 'dir. Tam olarak bu tür fikirler, kaçınılmaz olarak hayal kırıklığına uğrayan geliştiricilerin ve kullanıcıların ortaya çıkardığı sorunları çözmek için tasarlanmıştır.

Grav

Ücretsiz Açık Kaynak - Web Self-Hosted PHP Markdown - Web Sitesi
Grav, hızlı, basit ve esnek bir dosya tabanlı web platformudur. Sıfır kurulum gerekli. Diğer düz dosya CMS platformlarına benzer ilkeler izler ancak çoğu tasarım modelinden farklı bir tasarım felsefesi vardır. Grav, basit kurulum ve eklentileri ve temaları yükseltmenin yanı sıra Grav'ın kendisinin güncelleştirilmesini de sağlayan güçlü bir paket yönetim sistemi ile birlikte gelir.
Grav'ın altında yatan mimari, Grav'un ​​kullanımı basit ve genişletilmesi kolay olduğundan emin olmak için iyi kurulmuş ve en iyi teknolojileri kullanmak üzere tasarlanmıştır.
Bu önemli teknolojilerin bazıları Twig templating, Markdown, YAML ve çok daha fazlasını içeriyor.


Jekyll

Ücretsiz Açık Kaynak - Mac Windows Linux Kendi Kendine Barındırmalı - Web Sitesi
Jekyll basit, blog, kişisel, proje veya organizasyon siteleri için mükemmel bir statik site oluşturucu. Bütünüyle karmaşık olmayan dosya tabanlı bir CMS gibi düşünün. Jekyll içeriğinizi alır, Markdown ve Liquid şablonlarını oluşturur ve Apache HTTP Sunucusu, nginx veya başka bir web sunucusu tarafından sunulmaya hazır, eksiksiz, statik bir web sitesini çıkarır.Jekyll, GitHub Sayfalarının arkasındaki, Siteleri doğrudan GitHub depolarınızdan barındırmak için kullanabileceğiniz bir motordur.Jekyll söylediklerini yapıyor - daha fazla, daha az değil.

Ghost

Ticari Açık Kaynak - Mac Windows Linux Kendiliğinden Barındırılan Cloudron - Web Sitesi
Ghost, ücretsiz, açık kaynak kodlu, kesilebilir ve basit ama güçlü bir blog yazarlığı veya çevrimiçi yayın yazılımıyla Node.js'de yazılmıştır.Çevrimiçi yayınları kolayca oluşturmak ve çalıştırmak için tasarlanmış modern yayın araçları koleksiyonudur.


Anchor CMS

Ücretsiz Açık Kaynak - Windows Linux Web AppFog Motoru Yard Bulutu - Web Sitesi
Anchor, blog yazmanıza izin vermek için yapılmış, süper basit, hafif bir blog sistemi.Anchor, sözlerinize tam bir özgürlük verir.Ne istersen Markdown'a veya HTML'ye yaz.

Pagekit

Ücretsiz Açık Kaynaklı - Kendi Kendine Barındırmalı - Web Sitesi
Pagekit, Symfony bileşenleri ve Vue.js ile oluşturulan modüler ve hafif bir CMS'tir + Composer, Doctrine, UIKit, jQuery, Gulp.js, Webpack ve diğer açık kaynaklı projeler gibi daha modern araçlar.Size güzel web siteleri oluşturmak için gerekli araçları sağlar. Hepsi temiz ve sezgisel bir kullanıcı arayüzünde tamamlandı.
Sonuç olarak tüm bu içerik yönetim sistemleri farklıdır ve üretimlerinde aynı teknolojileri veya aynı yaklaşımı kullanmazlar. Bunun için hangisinin en iyisi, hangisinin en uygun olduğunu söyleyemem. Grav gibi bir CMS, bir vitrin sitesi veya bir e-ticaret sitesi hazırlamanıza izin verirken Ghost daha blog tabanlıdır.Ayrıca, açık kaynaklı bir sistem kullanmayı tercih edip etmediğinizi ve topluluğa katılıp katılmadığınızı veya projenizde size yardımcı olacak profesyonel bir destekle birlikte anahtar teslimi bir çözümün bedelini ödemeniz gerektiğini de görmeniz gerekir. Bunları denemek ve hangisinin sizin projeniz için en iyisi olduğunu görmek size kalmış.

Yorum Gönder

0 Yorumlar